Niespełna dwa tygodnie temu we Wrocławiu odbyła się III Międzynarodowa Konferencja „Medyczna Marihuana w teorii i praktyce – nauka, medycyna, prawo”.

Listę głównych prelegentów tworzyła absolutna śmietanka konopna z całego świata!

Jeden z wykładów nosił tytuł „Kannabinoidy i nowotwory: naukowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania”

Prof. Cristina Sanchez, która od ponad 20-stu lat bada właściwości kliniczne kannabinoidów, odpowiadała w swojej prelekcji na pytania, z którymi na co dzień się spotyka, a które każdy lekarz, mający na uwadze dobro swoich pacjentów, powinien zapamiętać!

********************************************************************

Mam raka, czy konopie mogą mi pomóc? TAK – z pewnością tak! Mamy na to wystarczające dowody naukowe.

Czy konopie sprawdzają się do każdego rodzaju? TAK – ponieważ hamują rozrost komórek nowotworowych, mamy na to dowody w postaci setek badań klinicznych.

Czy można stosować konopie w ciąży zamiast chemii? TAK – jest to bardzo rozsądne rozwiązanie, przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. ( na ten temat zrobię osobny wpis niebawem )

Wg prof. Christiny Sanchez nie ma sensu niestosowanie tego środka przy chorobach nowotworowych.

********************************************************************

LOGICZNE? JAK NAJBARDZIEJ TAK!!!!!!

PONIEWAŻ …….

Chemioterapia może powodować wiele wyniszczających skutków ubocznych. Badania wykazały, że konopie redukują negatywne skutki chemioterapii, tj. gorączka i dreszcze, zmęczenie, nudności i wymioty, ból w jamie ustnej, biegunka, zaparcia, utrata apetytu, ból lub trudności z połykaniem, obrzęk rąk lub nóg, świąd, duszności, kaszel, ból mięśni lub stawów.

W badaniach przeprowadzonych wśród pacjentów z chorobą nowotworową, uczestniczących w terapii konopiami przez okres od 6 do 8 tygodni, odnotowano znaczną redukcje objawów, tj. nudności, wymioty, zaburzenia nastroju, zmęczenie, utrata wagi, brak apetytu, zaparcia, funkcje seksualne, zaburzenia snu, świąd oraz ból. The National Cancer Institute uznaje marihuanę jako lek zapewniający ulgę w wielu negatywnych objawach związanych z chemioterapią i rakiem.

Marihuana okazała się również skuteczna w zmniejszeniu bólu neuropatycznego, a nawet bólu, w leczeniu którego tradycyjne leczenie było nieskuteczne. W jednym z badań, pacjenci poddawani chemioterapii, którzy odczuwali silne bóle otrzymywali przeciwbólowe leki opioidowe. Okazały się one bezskuteczne w redukowaniu bólu, a dodatkowo powodowały skutki uboczne. Po leczeniu marihuaną zawierającą THC i CBD, ból został zredukowany po 2 tygodniach.

Zabranianie ciężko chorym pacjentom ulżenia w cierpieniu poprzez zastosowanie konopi jest karygodne!

Często słyszę od Was,: „mój lekarz powiedział, że konopie ani nie pomagają, ani nie szkodzą…”, zdarzają się też tacy ignoranci, którzy twierdzą, że „to oszustwo, wyłudzanie pieniędzy”, a najlepszy tekst jaki słyszałam, to: „w Izraelu jest inna rasa człowieka dlatego tam konopie pomagają”…

Czy ulżenie cierpiącemu w zniesieniu koszmarnych skutków chemioterapii jest nieistotne? Czy holistyczne wsparcie organizmu poprzez zastosowanie suplementów, diety i konopi, podczas ciężkiej choroby jest zbędne?

Cierpienie nie uszlachetnia, a jeśli ktoś ma zapędy masochistyczne to już jego indywidualna sprawa!

Nie musisz być upodlony chorobą, możesz sprawić że będziesz czuć się godnie pomimo trudnego losu, z którym przyszło Ci się zmierzyć.

Jeśli chcesz wesprzeć swój organizm wielotorowo, a nie wiesz jak się do tego zabrać, nie bój się pytać.

Żadne pytania nie są złe.

Każde jest ważne. Tak samo jak ważny jesteś Ty dla samego siebie.

Jeśli chcesz porozmawiać, dowiedzieć się jak prawidłowo wprowadzić terapię konopiami, suplementację czy dietę, to dzwoń – postaram się pomóc.

Pozdrawiam ciepło, życząc zdrowia i odwagi w rozmowach z lekarzami.

Punkt Informacji Konopnej Paulina Janowicz
tel. 693-458-008
Ps. Dzwoń proszę o rozsądnych porach 😉

https://sklepikoli.pl/

Lub umów się na konsultację w Centrum Terapeutycznym Max Hemp pod numerem 713071010 – rejestracja czynna w godz. 9-17 od poniedziałku do piątku.

You Might Also Like

9 komentarzy

 1. Ciesze się, że w końcu prawo zmieniło się na korzyść społeczeństwa, które było przez prohibicje blokowane przez 80 lat możliwością dostępu do naturalnych metod poprawy stanu zdrowia. Firmy farmaceutyczne zarabiają ogromne pieniądze na chemicznych suplementach dlatego zainteresowanych medyczną marihuaną zapraszam na moja grupę https://www.facebook.com/groups/innubio lub stronę internetową http://innubio.com.pl

 2. Witam
  Mama będzie miała od poniedziałku chemioterapie.Czy może stosować podczas chemioterapii olejek konopny? i jaki jej najlepiej kupic,ilu procentowy? Ma raka z przerzutami

  1. Witam, bardzo proszę napisać mi na moj numer telefonu (693458008), swój adres mailowy, abym mogła przesłać Pani najistotniejsze informacje. W razie pytań i wątpliwości proszę śmiało dzwonić.
   Pozdrawiam serdecznie
   Paulina Janowicz

 3. Witam. Moja mama ma raka płuc IV stopnia z przerzutami do kosci. Zażywa olejek CBD 30%. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś różnica między olejkiem CBG lub CBD-A. Kompletnie się na tym nie znam nawet nie wiem czy mama powinna to zażywać zgodnie z instrukcją czyli jedna kropla dziennie czy więcej? Byłabym wdzięczna za Pani pomoc. Pozdrawiam.

  1. Witam, nie wiem skąd ta „instrukcja” mówiąca o stosowaniu jednej kropli 🙁 bardzo proszę zadzwonić do mnie. Wytłumaczę na spokojnie co warto zmienić.
   Pozdrawiam serdecznie
   Paulina Janowicz

 4. Dzień dobry. Moj Tato został niedawno zdiagnozowany nowotwor płuca płaskonabłonkowy st IV. Zaczął chemioterapie. Chciałabym wesprzeć go terapią z ekstraktu z konopii czyli subst CBD. Zastanawiam sie od jakiego stęzenia zacząc. Czy mpge podawac z innymi lekami p/bólowymi typu fenantyl, morfina?

  1. Witam Pani Elu,
   przede wszystkim przepraszam, że tak późno odpisuję. Za moment wyślę maila, z którym prosze się zapoznać. Prosze do mnie śmiało zadzwonić w tygodniu w godzinach 9-16.
   Wówczas odpowiem na wszelkie pytania.
   Pozdrawiam ciepło
   Paulina Janowicz

 5. Dzień dobry, moja mama ma zdiagnozowanego raka płuc, proszę informację o zastosowaniu konopii w takim przypadku. Pozdrawiam

Leave a Reply